FUNPARK s 3D bludištěm a vyhlídkovou věží

Mostecký FUNPARK s 3D bludištěm a vyhlídkovou věží najdete na mosteckém vrchu Šibeník.

Úžasné lanové městečko se stalo doslova hitem nejen v Mostě a jeho okolí, ale přijíždějí sem návštěvníci i zdaleka. 

Při otevření v roce 2019 zažil FUNPARK „jen“ 3měsíční zkušební provoz, během kterého multifunkční areál navštívilo na 40 000 návštěvníků.     

Dominantou areálu je vyhlídková věž kruhového půdorysu s vyhlídkou na centrum, jezero Most, Ressl, Širák či Hněvín, a to ve výšce 22 metrů nad zemí. S orientací výhledových bodů jako je například Klínovec, Komáří vížka apod. pomohou panoramatické cedule umístěné na vrcholu rozhledny. Zhruba v polovině věže je další vyhlídkový ochoz. Sběratelé turistických razítek a známek si je mohou do sbírky odnést i z FUNPARKU, které jsou k dispozici na pokladně. Hlavním emblémem razítka je vyhlídková věž, která se opakovaně umístila mezi vítězi dřevěných staveb a rozhleden roku.

Takzvané 3D bludiště je tvořeno z pochozích lávek zavěšených mezi kůly, na nichž jsou přestupové domečky. Lávky mají podobu spletitých lanových překážek a jsou umístěny ve dvou až třech patrech nad sebou.

Ve FUNPARKU bylo v roce 2023 vybudováno nové a moderní sociální zařízení s veškerým komfortem, ale také občerstvení s posezením. 

V areálu si můžete také dát občerstvení či nápoje. Odložit si své věci můžete do uzamykatelných skříněk, nebo si tu je možné nabít elektro kolo v nově instalovaných elektro boxech.

Do FUNPAKRU vás zavede nápaditý navigační systém. Na cestách jsou umístěny například barevné piktogramy, které odkazují nejen k FUNPARKU, ale i k workoutovému hřišti, skateparku a dalším bodům, které se na Šibeníku nacházejí. Vedou sem nově udělané přístupové cesty, které jsou úhledně a pěkně upravené. Bez problému se sem tak dostanou i lidé s kočárky, na vozíčku atd.

Vozidla je možné si zaparkovat na parkovišti naproti Jungle arény nebo u penzionu pro seniory v ulici Višňová.

Přejít na web FunParku


Galerie